התאמת עדשות מגע: עדשות מגע יומיות או עדשות חודשיות? ככה תבחרו נכון

רוצים לשנות אווירה ולהחליף את המשקפיים בעדשות מגע, אבל חוששים מהתהליך? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, כדי להעניק לכם את התשובות לכל השאלות על התאמת עדשות מגע יומיות, חודשיות או עדשות מגע דו שבועיות, רכות או קשות ועוד. כי התאמת עדשות עושים רק עם אופטומטריסט קליני מומחה!

הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת עדשות זו העובדה שזהו תהליך חשוב, אשר יש לו השפעה רבה על נוחות ואיכות החיים שלכם. הדרך הטובה ביותר היא לעשות זאת באמצעות התאמת עדשות מגע מקצועית על ידי אופטומטריסט קליני מומחה ומורשה, שיוכל להבין את הצרכים שלכם ולהמליץ על עדשות מגע יומיות, חודשיות, חומרים שונים וכו’. אנחנו באופטיקה טל כמובן מספקים את הצורך הזה וניתן להשאיר פרטים באתר לתיאום ייעוץ מקצועי.

מתי נעדיף עדשות מגע על פני משקפיים?

אנשים רבים מחליטים להחליף את המשקפים בעדשות מגע או עדשות מגע מולטיפוקל מסיבות שונות. ומוצאים את עצמם מתלבטים בנושא התאמת עדשות המגע וישנן שלוש סיבות עיקריות להחלטה לעבור לעדשות מגע:

אסתטיקה – אנשים רבים מעדיפים עדשות על פני משקפיים מטעמי נוחות ואסתטיקה,מאחר והם לא אוהבים את מראה המשקפיים על פניהם. מגוון הפתרונות בתחום בהחלט מאפשרים זאת למי שמעוניין לוותר על המשקפיים.

נוחות – ישנם אנשים שהרכבת משקפיים עלולה להוות הפרעה לחיי היומיום שלהם. בדרך כלל מדובר באנשים שעוסקים בפעילות פיזית בתדירות גבוהה, שמשקפיים יכולים פשוט ליפול ולהישבר במהלכה.

בעיות רפואיות –ישנם אנשים הסובלים ממצבים רפואיים שלא מאפשרים הרכבת משקפיים ומצריכים עדשות מגע מיוחדות. להבדיל מהסיבות הקודמות, תופעה זו היא לא שכיחה במיוחד.

האם העדשות נבחרות רק לפי המספר שלנו?

המספר המעיד על קשיי הראייה הוא בהחלט פקטור בעת בחירת העדשות, אך זה לא הגורם היחיד. אופטומטריסט מומחה ידע להתאים לכם עדשות מגע לפי מספר גורמים רלוונטיים, כמו למשל קוטר העדשה, קימור ואורח החיים של המשתמש, אשר לא בהכרח נלקחים בחשבון כאשר אם רוכשים משקפיים בחנות הפארם הקרובה לביתכם.

האם המספר בעדשות זהה למספר של המשקפיים שלי?

זו טעות נפוצה לחשוב שהמספר שהיה לכם במשקפיים הוא אותו מספר שיהיה בעדשות המגע החדשות שלכם, אבל האמת היא שממש לא. המספר בעדשות המגע אינו זהה למספר במשקפיים מסיבה אחת ברורה – המרחק בין העין למסגרת המשקפיים שונה משמעותית מהמרחק בין עדשות המגע לעיניים עליהן הן יושבות. הפער בולט במיוחד במספרים גדולים.

עדשות מגע יומיות או עדשות מגע חודשיות?

ישנן שתי אפשרויות פופולריות של עדשות – עדשות מגע יומיות ועדשות מגע חודשיות. עדשות המגע היומיות הן עדשות אותן מחליפים כל יום ואילו עדשות מגע חודשיות הן עדשות קבועות שמוחלפות אחת לחודש

מהם המאפיינים העיקריים של עדשות המגע היומיות? ומתי נעדיף אותן? 

סטריליות – במהלך היומיום אבק ולכלוך הנישאים באוויר יכולים להדבק אל עדשות המגע שלנו. בשימוש בעדשות מגע יומיות ניתן לזרוק את העדשות המלוכלכות בסוף היום ולמחרת להרכיב עדשות חדשות נקיות וסטריליות. ואילו את העדשות החודשיות יש צורך לשטוף ולנקות בסוף היום לפני השימוש החוזר ביום למחרת.

נוחות השימוש – השימוש בעדשות מגע יומיות המוחלפות בכל יום חוסך לכם את הצורך בניקוי העדשות  בסוף כל יום ובשמירתן בתמיסה מיוחדת עד להרכבתן ביום למחרת. שימוש בעדשות מגע חודשיות דורש תחזוקה יומיומית של עדשות ולעיתים גם הוצאה נוספת על חומרי התחזוקה השונים. בנוסף, עדשות מגע יומיות דקות יותר לפעמים נוחות יותר מחודשיות.

תדירות השימוש – אם אין לכם צורך בהרכבת עדשות מגע לאורך כל היום, אלא רק למטרת פעילות מיוחדת כמו עבודה פיזית או פעילויות ספורט המתרחשות לעיתים רחוקות, תוכלו פשוט להוציא זוג עדשות יומיות חדש ולהשתמש בהן רק בשעת הצורך.

התאמת עדשות מגע לעיניים שלכם – העדשות היומיות מגיעות בפרמטרים כלליים של קימור וקוטר ולא מאפשרות הרבה מרחב תמרון ולכן הן לא בהכרח מתאימות לכל אחד. לעומת זאת בעדשות מגע החודשיות יש יותר פרמטרים (מספרים) לעומת העדשות היומיות במיוחד בכוח והזוויות של הצילינדר.

איכות – איכות העדשות הוא אחד היתרונות הגדולים של העדשות החודשיות, מכיוון שהן קבועות ומיועדות לשימוש לאורך זמן רב יותר הייצור שלהן הוא מחומר גלם איכותי יותר, חזק יותר ועמיד יותר. לדוגמא עדשות מגע מסיליקון הידרוג’ל, שמעבירות חמצן טוב יותר לעין.

עלויות – בחישובי עלות בין שימוש בעדשות מגע יומיות לעדשות מגע חודשיות יש פער ברור לטובת עדשות המגע החודשיות, שההוצאה עליהן היא קטנה יותר.

איך יודעים אילו עדשות בריאות יותר לעין?

כאמור, לסוגי העדשות השונים יש יתרונות שונים הקשורים לאופן ונוחות השימוש בהן. אך בכל הקשור להתאמת עדשות המגע לעיניים שלכם מבחינה בריאותית, חשוב שהחלטה מסוג זה תיעשה על ידי אופטומטריסט מומחה, שידע להגדיר אילו עדשות יהיו בריאות יותר לעיניים שלכם – יומיות, דו שבועיות, חודשיות וכו’. בזמן התאמת עדשות המגע אופטומטריסט לוקח בחשבון את תוצאות בדיקת הראייה אך גם פרמטרים נוספים שמשפיעים על התאמת העדשות כמו גיל או ניסיון שימוש בעדשות, מכיוון שמה מתאים לילד לא בהכרח מתאים לאדם מבוגר, ומה שמתאים לאחד לא יתאים לאחר.

עדשות מולטיפוקל, איך זה עובד?

סוג נפוץ במיוחד כיום הן עדשות מגע בטכנולוגיית מולטיפוקל. אלה עדשות המתאימות לאנשים שחווים הן בעיות רוחק וקוצר ראייה במקביל. היתרון הבולט – עדשות מולטיפוקל מספקות מענה לבעיות של ראייה מרחוק ומקרוב. הן חוסכות מאיתנו שימוש בשני זוגות משקפיים. זה גם פתרון נפלא לטיולים, כושר וספורט. כך התלות במשקפיים יורדת משמעותית.

איך עושים עדשות מגע בהתאמה אישית?

לסיכום, תהליך בחירת עדשות מגע הוא מורכב וכולל לא מעט פרמטרים שיש להתייחס אליהם. אנו באופטיקה טל ממליצים להיפגש עם אופטומטריסט מומחה ומורשה שידע להתאים לכם עדשות מגע מהסוג הנכון ביותר עבורכם – עדשות מגע יומיות או חודשיות, רכות או קשות, חד פעמי או קבועות, קוטר וקימור ועוד.
יהיו מקרים שבהם גם נמליץ לאנשים עם בעיות רפואיות כמו קרטוקונוס להימנע בכלל מעדשות מגע ולהישאר עם משקפיים. לקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי צרו קשר בטלפון – 03-5749904

לקבלת פרטים בנושא ובדיקה על ידי אופטומטריסט מורשה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם