עדשות מגע יומיות או חודשיות: איך מחליטים?

על ידי 21 באוקטובר 2018כללי

רוצים לשנות אווירה ולהחליף את המשקפיים בעדשות מגע, אבל חוששים מהתהליך? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן – התאמת עדשות מגע יומיות או חודשיות, רכות או קשות ועוד. התשובות לכל השאלות שלא העזתם לשאול. התאמת עדשות – עושים רק עם אופטומטריסט קליני מומחה!

מעל הכל – יש לקחת בחשבון כי בחירת עדשות זהו תהליך חשוב, אשר יש לו השפעה רבה על נוחות ואיכות החיים שלכם.

הדרך הטובה ביותר היא לעשות זאת באמצעות התאמה מקצועית על ידי אופטומטריסט קליני מומחה ומורשה, שיוכל להבין את הצרכים שלכם ולהמליץ על עדשות מגע יומיות, חודשיות, חומרים שונים וכו’. אנחנו באופטיקה טל כמובן מספקים את הצורך הזה וניתן להשאיר פרטים באתר לתיאום ייעוץ מקצועי.

התאמת עדשות מגע. רק עם אופטומטריסט מורשה

התאמת עדשות מגע. רק עם אופטומטריסט מורשה

מתי נעדיף עדשות מגע על פני משקפיים?

  • בעיות רפואיות – ראשית עלינו להדגיש כי ישנם מצבים שאי אפשר לעשות משקפיים וצריך עדשות מגע מיוחדות. תופעה זו היא לא שכיחה במיוחד, להבדיל מהסיבה האסתטית
  • אסתטיקה – אנשים רבים מעדיפים עדשות על פני משקפיים מטעמי נוחות ואסתטיקה. מגוון הפתרונות בתחום בהחלט מאפשרים זאת למי שמעוניין לוותר על המשקפיים.

האם העדשות נבחרות רק לפי המספר שלנו?

  • המספר המעיד על קשיי הראייה הוא בהחלט פקטור בעת בחירת העדשות, אך זה לא הגורם היחיד. אופטומטריסט מומחה ידע להתאים לכם עדשות מגע לפי מספר גורמים רלוונטיים, אשר לא בהכרח תדעו אם פשוט תפנו לחנות הפארם הקרובה לביתכם. למשל, קוטר העדשה, קימור ואורח החיים של המשתמש.

האם המספר בעדשות זהה למספר של המשקפיים שלי?

ממש לא! המספר בעדשות המגע הוא לא זהה למספר במשקפיים ומסיבה אחת ברורה – המרחק בין העין למסגרת המשקפיים שונה משמעותית מהמרחק בין עדשות המגע לעיניים עליהן הן יושבות. הפער בולט במיוחד במספרים גדולים.

עדשות מגע יומיות או עדשות מגע חודשיות?

עדשות יומיות הן עדשות שמחליפים כל יום והן מגיעות בפרמטרים כלליים של קימור וקוטר. אין כאן הרבה מרחב תמרון ולכן הן לא בהכרח מתאימות לכל אחד.

עדשות מגע יומיות יתאימו במיוחד למי שעובד בעבודות פיזיות שגורמות ללכלוך. במקרה כזה קל מאוד להוציא בסוף היום את העדשות ולהכניס חדשות. סוג זה גם מתאים למי ששם עדשות רק לעיתים רחוקות ואז המוצר היומי יוכל להיות נוח מאוד עבורו.

מנגד, עדשות מגע חודשיות יכולות להיות בריאות יותר לעין ולו רק מהסיבה שמוצר קבוע יהיה יותר איכותי ממוצר חד פעמי. עדשות מגע חודשיות הן עבות יותר ועשויות מחומר גלם איכותי יותר. למשל, כיום יש עדשות מגע מסיליקון הידרוג’ל, שמעבירות חמצן טוב יותר לעין.

איך יודעים אילו עדשות בריאות יותר לעין?

התשובה פשוטה – אופטומטריסט מומחה ידע את התשובה ולהגדיר אילו עדשות יהיו בריאות יותר לעיניים שלכם – יומיות, דו שבועיות, חודשיות וכו’. מה שמתאים לילד לא בהכרח מתאים לאדם מבוגר, מה שמתאים לאחד לא יתאים לאחר. ניסיון בשימוש בעדשות מגע מול שימוש ראשוני ועוד.

עדשות מולטיפוקל, איך זה עובד?

סוג נפוץ במיוחד כיום הן עדשות מגע בטכנולוגיית מולטיפוקל. אלה עדשות המתאימות לאנשים שחווים הן בעיות רוחק וקוצר ראייה במקביל. היתרון הבולט – עדשות מולטיפוקל מספקות מענה לבעיות של ראייה מרחוק ומקרוב.

הן חוסכות מאיתנו שימוש בשני זוגות משקפיים. זה גם פתרון נפלא לטיולים, כושר וספורט. כך התלות במשקפיים יורדת משמעותית.

עדשות מגע יומיות וחודשיות

עדשות מגע יומיות וחודשיות. רק עם אבי עבודי, אופטומטריסט קליני מורשה

איך עושים עדשות מגע בהתאמה אישית?

לסיכום, תהליך בחירת עדשות מגע הוא מורכב וכולל לא מעט פרמטרים שיש להתייחס אליהם. אנו באופטיקה טל ממליצים להיפגש עם אופטומטריסט מומחה ומורשה שידע להתאים לכם את הסוג הנכון ביותר עבורכם – עדשות מגע יומיות או חודשיות, רכות או קשות, חד פעמי או קבועות, קוטר וקימור ועוד.

יהיו מקרים שבהם גם נמליץ לאנשים עם בעיות רפואיות כמו קרטוקונוס להימנע בכלל מעדשות מגע ולהישאר עם משקפיים. לקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי צרו קשר בטלפון – 03-5749904.

לקבלת פרטים בנושא ובדיקה על ידי אופטומטריסט מורשה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שם מלא

טלפון