מולטיפוקל – משקפיים ועדשות מולטיפוקל

מהן עדשות מולטיפוקל – ועל סוגי עדשות מולטיפוקל

פירוש המילה מולטיפוקל הוא “רב מוקדי” למעשה עדשות מולטיפוקל הן עדשות בעלות מספר מוקדים.
משקפיים אלו מתאימות לאנשים הזקוקים ליותר מזוג משקפיים אחד, למשל: משקפי ראייה ומשקפי קריאה, משום שהן מאפשרות להסתפק בזוג משקפיים אחד העונה על כל הדרישות.

עדשות מולטיפוקל – יתרונות

כדי להבין את יתרונותיה של עדשות מולטיפוקל, נדון תחילה במספר סוגי עדשות מולטיפוקל פשוטות יותר:

  • עדשה רגילה ופשוטה כוללת אורך מוקד אחד בלבד, והיא משמשת בדרך כלל לראייה לטווח רחוק או לטווח קצר, כלומר משקפיים הכוללים עדשות פשוטות יכולים להיות או משקפי ראייה או משקפי קריאה אך לא שניהם.
  • עדשת ביפוקל כוללת צירוף של שני אורכי מוקד, כאשר בדרך כלל העליון משמש לראייה לטווח רחוק והתחתון לקריאה, ובכך מאפשרות למרכיב המשקפיים להסתפק בזוג אחד גם לראייה וגם לקריאה, אולם יש בהן חיסרון מרכזי אחד והוא המעבר החד בין שני אורכי המוקד. כלומר, אם אדם המרכיב משקפיים עם עדשות ביפוקל יושב בנחת על ספסל בפארק וקורא ספר, ואז מרים את מבטו כדי להתבונן סביב ומחזיר את המבט אל הספר, אזי עיניו עברו פעמיים בין שני אורכי מוקד שונים – והמעבר הזה, במיוחד בתקופת השימוש הראשונה כאשר אדם מתרגל למשקפיים חדשים, עלול לגרום לו סחרחורות וכאבי ראש.
  • זהו הדבר העיקרי שפותרים משקפיים עם עדשות מולטיפוקל: בנוסף לשני אורכי המוקד הקיימים בעדשות ביפוקל, עדשות מולטיפוקל כוללות גם איזור עם טווח ביניים, המאפשר לא רק ראייה ממוקדת ונוחה בשני אורכי המוקד הקיצוניים אלא גם ביניהם, כאשר המעבר בין איזורי הראייה אינו מורגש. המשקפיים הללו מתאימים לראייה לרחוק, לקריאה ולטווח הבינוני, למשל לעבודה מול מחשב.
  • גם בתוך קבוצת המולטיפוקל קיים מגוון גדול של סוגי עדשות מולטיפוקל לצרכים שונים. ניתן להתייעץ עם אופטומטריסט באשר לסוג העדשה האופטימלי לצרכיו של כל אחד.
מולטיפוקל מבית אופטיקה טל
השאירו פרטים לקבלת ייעוץ אישי

מה צריך לדעת כשמזמינים משקפי מולטיפוקל?

עדשות_מולטיפוקל