בדיקת עיניים לרישיון נהיגה ברמת גן – כל המידע עד לטופס הירוק

הגעתם לגיל בו אתם יכולים להוציא רישיון וההתרגשות בשיאה. אך לפני שתוכלו לעלות על ההגה ועל הכביש, יש עוד דרך ארוכה לפניכם, אשר כוללת למידה עיונית ומעשית, ומספר בדיקות ומבחנים שיבחנו את כשירותכם לקבלת רישיון הנהיגה.

אחת הבדיקות היא בדיקת עיניים לרישיון נהיגה , המבוצעת על ידי אופטומטריסט מורשה של משרד התחבורה. הבדיקה היא חלק מדרישות החובה של משרד התחבורה לקבלת רישיון נהיגה וחשיבותה ברורה. באמצעות בדיקת הראייה ניתן יהיה לקבוע את רמת הראייה שלכם ולוודא שאתם לא סובלים מפגם כלשהוא בראייה שעלול לסכן אתכם או את המשתמשים האחרים בדרך. הבדיקה גם מאפשרת התאמה של משקפי ראיה או עדשות מגע במידת הצורך.

לפני שאתם ניגשים לביצוע בדיקת העיניים, יש מספר פעולות שעליכם לבצע על מנת לקבל את האישור להוצאת רישיון נהיגה.

מילוי בקשה והצהרת בריאות

אופטימטריסט מוסמך

השלב הראשון בתהליך הוא הגשת בקשה להוצאת רישיון נהיגה באתר משרד התחבורה. אתם אולי מכירים את הבקשה בשמה הקודם, "טופס ירוק", שנשאר מהתקופה בה באמת היה מדובר בטופס מנייר בצבע ירוק, אך היום מדובר בטופס דיגיטלי אותו אתם ממלאים באופן מקוון באתר משרד התחבורה.

בעת מילוי הבקשה תתבקשו לספק פרטים אישיים ולחתום על הצהרה רפואית.

לאחר מילוי הטופס תקבלו אישור ממשרד התחבורה להמשך התהליך. השלב הבא הוא הפקת תמונה עבור רישיון הנהיגה. תוכלו לגשת להצטלם ללא תשלום באחת מתחנות הצילום המורשות של משרד התחבורה. במידה ואתם מתחת לגיל 16 תצטרכו להגיע עם אחד ההורים.

בדיקת עיניים לרישיון נהיגה ברמת גן 

השלב הבא הוא בדיקת עיניים עבור רישיון הנהיגה. את הבדיקת עיניים לטופס ירוק תוכלו לבצע אצל אופטומטריסט מוסמך של משרד התחבורה. במסגרת בדיקת העיניים לרישיון יבדוק האופטומטריסט את חדות הראייה ותקינותו של שדה הראייה וכן ישלול ראייה כפולה. במידה ואתם מרכיבים משקפיים או עדשות מגע, יש להביא אותן איתכם לבדיקת הראייה, על מנת לבצע את הבדיקה.

לאחר שביצעתם בדיקת עיניים לרישיון נהיגה ברמת גן תהיו צריכים להמתין לתוצאות הבדיקה שידווחו על ידי האופומטריסט ישירות למשרד התחבורה, וגם אתם תקבלו עותק של תוצאות הבדיקה.

את בדיקות הראייה לרישיון הנהיגה ניתן לבצע אך ורק אצל אופטומטריסט מורשה מטעם משרד התחבורה, מכיוון שרק אופטומטריסט מורשה יכול להזין את תוצאות בדיקת הראייה שלכם למאגר של משרד הרישוי. אך הסיבה הטכנית היא לא הסיבה היחידה – אופטומטריסט מוסמך יוכל להעניק לכם חוות דעת מקיפה ומקצועית על מצב הראייה שלכם. ובמידת הצורך להרחיב את היקף הבדיקה על מנת להתאים לכם משקפיים או עדשות מגע שיאפשרו לכם לעבור את בדיקת העיניים.

הלמידה העיונית והמעשית

בשלב הבא, לאחר שעברתם את בדיקת הראייה, יישלח אליכם מסרון המזמין אתכם להירשם למבחן העיוני (תיאוריה). זה הזמן שלכם להתחיל ללמוד ולשנן את חוקי התנועה והתמרורים. תוכלו לעשות קורס או ללמוד לבד, העיקר שתגיעו למבחן התיאוריה כשאתם מוכנים ושולטים בחומר. המבחן נמשך 40 דקות וכולל 30 שאלות אמריקאיות בנושאים שונים. על מנת לעבור את המבחן עליכם לענות נכון על לפחות 26 מתוכן.

לאחר שעברתם את מבחן התיאוריה תוכלו להתחיל את שלב השיעורים המעשיים עם מורה הנהיגה שבחרתם לכם. החוק מחייב מינימום של 28 שיעורים לפי שתוכלו לגשת לטסט המעשי.

לאחר שסיימתם את מכסת שיעורי הנהיגה, ולאחר שמורה הנהיגה שלכם החליט שאתם מוכנים, תוכלו לגשת למבחן המעשי (טסט) המבוצע על ידי בוחן של משרד הרישוי. למבחן הנהיגה המעשי (טסט) עבור רישיון  לאופנוע (רישיון A2,A1) ניתן לגשת מגיל 16, ולמבחן עבור רישיון לרכב (רישיון B) מגיל 16.5.

לאחר שתעברו בהצלחה את המבחן תקבלו את רישיון הנהיגה שלכם.

הוצאתם רישיון נהיגה? אל תיפרדו מהאופטומטריסט שלכם

תקנות משרד הרישוי דורשות ביצוע בדיקת עיניים במסגרת חידוש רישיון רק מגיל 65. אבל ההמלצה שלנו היא לעבור בדיקות ראייה בשגרה הרבה לפני שתגיעו לגיל הזה. עם השנים איכות וחדות הראייה נחלשות ועלולות להשפיע על הנהיגה שלכם ועל בטיחותכם. ביצוע בדיקות ראייה אצל אופטומטריסט מורשה יסייעו לכם לאתר את ליקויי הראייה שהתפתחו עם השנים ובהתאם לתוצאות להתאים לעצמכם משקפיים או עדשות מגע שישמשו אתכם בזמן הנהיגה.

בדיקת עיניים לטופס ירוק עם אופטומטריסט מקצועי

מתגוררים באזור המרכז ומעוניינים לבצע בדיקת ראייה לרישיון נהיגה ברמת גן ? אתם מוזמנים להגיע לבדיקת אופטומטריסט ברמת גן באופטיקה טל בניהולו של אבי עבודי, אופטומטריסט מורשה ע"י משרד התחבורה, ובעל ניסיון רב שנים ביצוע בדיקות ראייה מכל הסוגים ובהתאמת פתרונות למצבי ראייה ירודה, כולל התאמת עדשות מגע למקרים רגילים ומיוחדים.

לקבלת פרטים בנושא ובדיקה על ידי אופטומטריסט מורשה מטעם משרד התחבורה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם